Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Sejmik wstawia się za obwodnicą Makowa

2015-02-04 08:57:45 (ost. akt: 2015-02-04 09:00:02)

Podziel się:

Radni sejmiku wojewódzkiego przyjęli stanowisko w sprawie zmian do projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014–2023. Wśród proponowanych inwestycji znalazła się obwodnica Makowa Mazowieckiego.

O tym, jak ważne jest to przedsięwzięcie nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Zresztą w „Kurierze” regularnie wracamy do tego tematu. Bo usytuowanie Makowa u zbiegu dwóch dróg krajowych (nr 57 i 60) może jest i dobre z punktu widzenia logistyki dla potencjalnych inwestorów (których swoją drogą ciągle na horyzoncie nie widać). Ale dla mieszkańców bywa nie lada utrapieniem. Chodzi zwłaszcza o sznury potężnych tirów, które przemierzają nasze miasto o każdej niemal porze dnia i nocy. A to oczywiście zagrożenie, zwłaszcza dla pieszych. Nie dalej jak kilka tygodni temu jedna z takich ciężarówek potrąciła na przejściu dla pieszych kobietę, która z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.
Choć jednak o obwodnicy Makowa, nowoczesnej arterii z prawdziwego zdarzenia, która wyprowadziłaby ruch kołowy poza centrum, mówi się od wielu lat, nic właściwie się w tej sprawie nie dzieje. Toteż każdy potencjalnie zbliżający do realizacji tej inwestycji krok należy odnotować.
Takim krokiem może się okazać stanowisko radnych sejmiku Mazowsza, którzy na ostatnim posiedzeniu w odpowiedzi na ogłoszone konsultacje społeczne dotyczące Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014–2023, uchwalili swoje stanowisko. Zawarli w nim szereg zadań drogowych do rychłej realizacji w obrębie całego województwa, zwłaszcza w jego wschodniej części. Wśród nich znalazła się właśnie obwodnica Makowa.
A konkretnie napisano tak: „DK 61 od wiaduktu kolejowego w Legionowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 631, z uwagą o zasadności budowy w dalszym przebiegu tej drogi obwodnicy Pułtuska oraz w ciągu DK 57 obwodnic Makowa Mazowieckiego i Przasnysza, które usprawnią jazdę w stronę województwa warmińsko-mazurskiego”.

Dariusz Kucman

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. anonim #1656909 | 83.6.*.* 5 lut 2015 19:55

    tak tak obwodnica potrzebna jak nie wiem co...sa takie korki ze normalnie godzinami sie stoi..ludzie jesli by powstala obwodnica to makow pada juz totalnie...przyklad serocka...zenada

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. sasza #1655532 | 83.13.*.* 4 lut 2015 14:31

    Według mnie, to ciągle bardzo daleka droga do raju... ale kurier miał przynajmniej temat do zapełnienia kawałka szpalty ;)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz