Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Można dostać więcej na dzieci

2015-02-09 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-04 09:19:06)

Podziel się:

Uwaga rodzice, są zmiany w uldze podatkowej na dzieci – będzie większa i bardziej korzystna.

- Przypominamy, że z początkiem 2015 roku weszły w życie przepisy rozszerzające zasady przyznawania ulg podatkowych na dzieci. Z ulgi będą mogły skorzystać wszystkie rodziny, w których przynajmniej jedno z rodziców płaci podatek dochodowy od osób fizycznych, nastąpi też podwyższenie ulgi na trzecie i każde kolejne dziecko o 20 proc. - informuje Roman Gisztarowicz, naczelnik Urzędu Skarbowego w Makowie Mazowieckim.
Jak dodaje, zmiany poprawią sytuację podatników, dla których dotąd pełne wykorzystanie ulgi było nieosiągalne, w tym blisko dla połowy rodzin wielodzietnych, których podatek był niższy od maksymalnego poziomu ulgi. Osoba, która obecnie płaci za niski podatek, by odliczyć pełną ulgę, będzie mogła otrzymać zwrot kwoty stanowiącej różnicę między przysługującym mu pełnym odliczeniem a kwotą odliczoną w zeznaniu. Zwrot nie będzie mógł jednak być wyższy niż łącznie zapłacone składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.
Rodziny wielodzietne na pewno cieszy też wiadomość, że wzrosły kwoty odliczeń, na trzecie dziecko będzie wynosić 2 000,04 zł i na każde kolejne – 2 700 zł. Na pierwszą i drugą pociechę pozostają bez zmian - 1 112,04 zł.
Jednocześnie naczelnik Gisztarowicz zaznacza, iż zasady przyznawania ulg internetowej i rehabilitacyjnej nie zmieniają się.
el
Szczegółowych informacji i fachowych porad na temat rozliczeń podatkowych będzie można zasięgnąć w makowskim Urzędzie Skarbowym podczas Dnia Otwartego. Zaplanowano go na 7 marca (sobota) w godzinach od 9 do 13.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB