Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Ruszył nabór przedszkolaków - PASTELOVE zaprasza

2015-02-16 14:35:00 (ost. akt: 2015-02-16 14:36:45)

Podziel się:

Niepubliczne Przedszkole Pastelove w Makowie właśnie rozpoczęło zapisy na rok szkolny 2015/16. Jako, że nasze przedszkole jest pierwszą niepubliczną placówką na terenie Makowa Mazowieckiego, wciąż otrzymujemy wiele zapytań dotyczących naszej oferty. Postanowiliśmy zatem odpowiedzieć na najczęściej zadawane przez Państwa pytania

Czym jest przedszkole niepubliczne?

Przedszkole niepubliczne różni się od publicznego jednostką prowadzącą - przedszkole niepubliczne prowadzi osoba prywatna, a nie samorząd, przy czym oba przedszkola działają na podobnych zasadach. Przedszkola niepubliczne podlegają zatem Ministerstwu Edukacji Narodowej w zakresie programu nauczania oraz kwalifikacji personelu oraz muszą spełniać surowe wymogi odnośnie przepisów pożarowych i sanitarnych. Przedszkole Pastelove znajduje się w nowym budynku, którego pomieszczenia zostały przystosowane tak, aby spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Wyposażenie również posiada niezbędne atesty i certyfikaty. Mając na względzie fakt, że dzieci spędzają w przedszkolu znaczną część swojego dnia, przykładamy dużą wagę do estetyki wnętrz, aby przedszkolaki czuły się u nas jak najlepiej.


Ile wynosi opłata za przedszkole?

Czesne wynosi 300zł miesięcznie i jest to opłata stała. Dodatkowo płatne jest żywienie (śniadanie, dwudaniowy obiad i dwa podwieczorki) w kwocie 8zł dziennie. Opłata za żywienie jest odliczana w przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu.


Co jest zawarte w cenie czesnego?

W cenie czesnego zawarta jest opieka w godzinach 6.30-17.30 włącznie z feriami i wakacjami (przedszkole pracuje nieprzerwanie przez cały rok) oraz realizowanie podstawy programowej zgodnej z wytycznymi MEN podczas roku szkolnego.
W cenie czesnego zawarte są również następujące grupowe zajęcia dodatkowe:
język angielski (codziennie)
gimnastyka korekcyjna
logopedia
rytmika
warsztaty plastyczne
cykl naukowy 'Eksperymenty'
opieka psychologa

Istnieje również możliwość zapisania dziecka na dodatkowo płatne zajęcia w konkurencyjnych cenach, m.in. indywidualną terapię logopedyczną czy zajęcia taneczne. W naszym przedszkolu staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych wychowanków oraz rodziców i jesteśmy otwarci na stałe poszerzanie oferty zajęć w przedszkolu.


Jaką wyprawkę należy przygotować dla dziecka?

Przedszkole zapewnia materiały plastyczne, artykuły higieniczne oraz ręczniki. Prosimy rodziców o przyniesienie jedynie rzeczy osobistych dziecka, tzn. szczoteczki i pasty do zębów oraz pościeli dla dzieci w młodszych grupach.


Czy w przedszkolu dzieci 'leżakują'?

Staramy się, aby pora relaksu poobiedniego w przedszkolu przebiegała łagodnie i bezstresowo. Jest to czas, kiedy dzieci są zachęcane do wyciszenia i odpoczynku słuchając bajek czytanych przez ciocie oraz muzyki relaksującej. Najmłodsze dzieci często zasypiają podczas relaksu, natomiast dzieci, które nie śpią, uczestniczą w wyciszających zabawach w innej sali.


Jak zapisać dziecko do przedszkola?

Przedszkole właśnie rozpoczyna zapisy na rok szkolny 2015/16. Informujemy, że obecnie w przedszkolu pozostało już tylko 28 wolnych miejsc. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 732-765-875 w celu umówienia się na indywidualne spotkanie, podczas którego rodzice mają możliwość obejrzenia sal lekcyjnych. Z chęcią odpowiemy również na wszystkie pytania i opowiemy o naszym przedszkolu. Rodzice, którzy zdecydują się na zapisanie dziecka do przedszkola uiszczają wpisowe w kwocie 200zł. Jest to jednorazowa opłata, która gwarantuje rezerwację miejsca.
Dla dzieci nowo przyjętych organizujemy bezpłatne dni adaptacyjne w przedszkolu, których terminy ustalamy po indywidualnych ustaleniach z rodzicami.


Gdzie mogę uzyskać aktualne informacje na temat przedszkola?

Zapraszamy do śledzenia aktualnych wydarzeń w przedszkolu na naszej stronie Facebookhttps://www.facebook.com/pasteloveprzedszkole. Można również wysyłać zapytania za pośrednictwem naszej strony Facebook oraz na adres mailowy: pasteloveoprzedszkole@gmail.com