Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Miasto stworzy własny PSZOK

2015-02-22 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-18 09:27:26)

Podziel się:

Za 300 tys. zł miasto utworzy jeszcze w tym roku Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Śmieci gromadzone selektywnie mieszkańcy Makowa mogli do końca zeszłego roku wywozić do PSZOK-u prowadzonego przez spółkę Błysk-Bis, która zajmuje się w naszym mieście odbiorem odpadów komunalnych. - Od 1 stycznia 2015 roku miasto nie posiada umowy z firmą Błysk-Bis na prowadzenie PSZOK. Jednym z powodów utworzenia przez miasto własnego punktu jest komfort mieszkańców związany ze stałą lokalizacja punktu niezależnie od tego jaka firma wygra przetarg na odbiór odpadów – informuje Alicja Prejs, p.o. kierownika wydziału organizacyjnego w makowskim Urzędzie Miasta. Jak dodaje. utworzenie PSZOK-u ciąży na miastu, a nie na firmie, która ma umowę na obiór śmieci. Mieszkańcy mają zyskać możliwość bezpłatnego i wygodnego pozbywania się takich odpadów. Bo dotychczas – jak twierdzi ratusz – Błysk-Bis wykonywał zadania związane z prowadzeniem PSZOK-u w sposób spełniający minimalne wymogi ustawowe, ale nie gwarantujący makowianom w pełni komfortowego przekazywania odpadów.
Na stworzenie punktu w budżecie zapisano 300 tys. Jest to maksymalna kwota szacunkowa, jaką magistrat zamierza przeznaczyć na tę inwestycję. Ostateczny koszt będzie znany po rozstrzygnięciu przetargu na realizację przedsięwzięcia. - Miasto stara się przygotować PSZOK w jak najkrótszym czasie. Przewidywany termin to czerwiec bieżącego roku – zapowiada Alicja Prejs.
Punkt ma powstać na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Moniuszki 121. Jego utworzenie będzie polegało na przystosowaniu istniejących pomieszczeń oraz wybudowaniu boksów do przyjmowania selektywnych odpadów komunalnych takich, jak: przeterminowane lekarstwa i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, odpady zielone oraz budowlane i rozbiórkowe, stanowiące odpady komunalne, szkło, makulaturę i folię. Projekt przewiduje też budowę wagi i wiaty do rozładunku oraz utwardzenie terenu.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB