Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Fuzja szpitali mogłaby mieć swoje plusy

2015-02-23 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-18 09:28:59)

Podziel się:

Starosta Zbigniew Deptuła na ostatniej sesji rady powiatu oficjalnie poinformował – aby uciąć plotki - że nie będzie połączenia naszego szpitala z pułtuskim.

Choć w rozmowie z dziennikarką „Kuriera” stwierdził, że warto było chociaż porozmawiać i zastanowić się, jakie mogły być korzyści z tej fuzji. Pierwsza to na przykład możliwość wykorzystania tamtejszego bloku operacyjnego. Nasz bowiem nie odpowiada standardom Unii Europejskiej i trzeba w ciągu dwóch lat wybudować nowy, co będzie kosztować ok. 10 mln zł bez wyposażenia w tzw. stanie surowym. Spowoduje to ograniczenie innych, wcześniej planowanych, przedsięwzięć drogowych. - A w przypadku połączenia moglibyśmy korzystać z tamtejszego bloku i powoli budować własny – mówi.
Zdradza, że pułtuski szpital chcą przejąć 4 podmioty, czyli widzą korzyść dla siebie w takim rozwiązaniu. Jednak podkreśla, iż przychylił się do woli mieszkańców i nie rozpatruje tej decyzji w kategoriach porażki bądź sukcesu.
Jeszcze wcześniej szef powiatu wspominał, że w makowskich oddziałach leczą się pacjenci z powiatu pułtuskiego, a kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia ma tamtejsza lecznica.
Przeciwnicy pomysłu połączenia placówek jako argument przemawiający przeciw podawali milionowe długi pułtuskiej lecznicy, ale starosta podkreśla, że gdyby doszło do połączenia nowa placówka nie przejęłaby tych zobowiązań.

Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. xyz #1673120 | 95.49.*.* 23 lut 2015 18:38

    Połaczyć powiat pułtuski z makowskim i zaoszczędzić na pensji Zbysia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)