Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Sebastian najlepszy w powiecie

2015-02-24 12:00:00 (ost. akt: 2015-02-18 10:04:40)

Podziel się:

Sebastian Jędrzejewski, uczeń szóstej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w Drążdżewie (gm. Krasnosielc) zakwalifikował do etapu wojewódzkiego ogólnopolskiego konkursu historycznego.

Zmagania obyły się pod hasłem „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972–1514. Od Cedyni do Orszy.”. Zostały zorganizowane przez mazowieckiego kuratora oświaty. Jak pisze Sebastian, wiedzę zdobywał poprzez czytanie książek historycznych. Pierwszy etap - szkolny – przeszedł bez żadnych problemów, drugi – rejonowy – odbył się 10 grudnia zeszłego roku w Ostrołęce. Podobno był bardzo trudny i chłopiec nie był pewien, czy zakwalifikuje się do kolejnego – wojewódzkiego w Warszawie. - Kiedy otrzymałem wyniki i okazało się, że ,,przeszedłem” do etapu wojewódzkiego, cieszyłem się nie tylko ja, ale i moi rodzice. Okazało się, że zdobyłem 93 procent, byłem pierwszy w powiecie, a dziesiąty w województwie. Po konkursie byłem dumny, bo myślę, że każdy z nas marzy, aby pomyślnie „przejść” kolejne etapy nie tylko konkursu, ale i życia. Nie jest to łatwe, wszystko wymaga czasu, systematycznej pracy i poświęcenia. – opisuje Sebastian.
Jak kontynuuje, jemu się udało, poszerzył swoją wiedzę z zakresu uzbrojenia, umundurowania, budownictwa obronnego i symboliki wojskowej, a także posługiwania się mapą i szkicem graficznym.
- Mój historyczny sukces zawdzięczam w równej mierze sobie i rodzicom, szczególnie mojej mamie, która przymykała oko na moją pomoc w domu. Jak byłem zmęczony po całym dniu w szkole, pozwoliła odpocząć i potem wziąć się za lekcje. Chciałbym podziękować pani od historii, Anieli Szewczak, która motywowała mnie i przygotowywała do konkursu – czytamy.
Oprac. el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB