Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Większa wykrywalność niż średnia w województwie

2015-02-25 09:34:40 (ost. akt: 2015-02-25 09:39:04)

Podziel się:

Na terenie naszego powiatu przestępczość spada – tak przynajmniej wynika ze statystyk makowskiej komendy policji.

Odprawa, na której omówiono stan bezpieczeństwa w mieście i powiecie w minionym roku, odbyła się 9 lutego br. Uczestniczyli w niej m.in. insp. Marek Świszcz, zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego policji, starosta Zbigniew Deptuła, burmistrz Tadeusz Ciak oraz prokurator rejonowy w Przasnyszu Artur Folga.
Jak relacjonuje sierż. Marek Grabowski, szefowie makowskiej jednostki i komendy wojewódzkiej omówili wyniki pracy naszych funkcjonariuszy na tle garnizonu mazowieckiego. - Inspektor Marek Świszcz podkreślił, że najważniejsza w ocenie pracy policji jest opinia mieszkańców i ich poczucie bezpieczenstwa – przytacza. Według komendanta na pozytywną ocenę służby wpływa skutecznoość interwencji policji, a zatem między innymi zatrzymania sprawców przestępstw na gorącym uczynku oraz walka z uciążliwymi przestępstwami i wykroczeniami (takimi są na przykład bardzo częste na terenie naszego powiatu kradzieże oraz kradzieże z włamaniem).
Stróże prawa podali, że na terenie naszego powiatu w zeszłym roku wykrywalność przestępstw wyniosła 73,8 proc. (w województwie 66,7 proc.). Stwierdzono o 212 przestępstw mniej niż w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
Była też mowa o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Na terenie pow. makowskiego doszło do 38 wypadków, w których zginęło 7 osób. - Policja zapowiada kontynuację wzmożonych działań kontrolnych, połączonych z bezwzględnymi karami dla kierowców, pieszych i rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego – ostrzega sierż. Marek Grabowski.
Priorytety dla mundurowych na bieżący rok to: bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, bezpieczeństwo seniorów, walka z piratami drogowymi i nietrzeźwymi kierowcami oraz zwalczanie dokuczliwych społecznie przestępstw i wykroczeń.
Insp. Świszcz podkreślił także ważną rolę dzielnicowego oraz znaczenie ścisłej współpracy policji z mieszkańcami. Na dowód tego wyróżniony został asp. Wojciech Napiórkowski, który wygrał plebiscyt na „Najpopularniejszego dzielnicowego”.
Oprac. el

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. polucefan #1676338 | 46.115.*.* 26 lut 2015 22:29

    Skoro była mowa o bezpieczeństwie w ruchu drogowym to, czy omówiono również kolizję z marca 2014 r. kiedy to nietrzeźwi policjanci będący na służbie zakończyli jazdę radiowozem na płocie? Czy wypracowano jakieś sposoby zapobiegania takim zdarzeniom na przyszłość.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz