Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Gmina Płoniawy na antenie TVP

2015-03-01 11:32:16 (ost. akt: 2015-03-01 11:32:36)

Podziel się:

To, jak dzięki Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 rozwinęła się gmina Płoniawy-Bramura, można było zobaczyć w TVP Warszawa.

Gmina była jednym z bohaterów "Wieści z Mazowsza", programu wyemitowanego w TVP Warszawa 18 lutego. Telewizyjna kamera zawitała do Płoniaw-Bramura, aby pokazać jak inwestycje dofinansowane przez Unię Europejską, wpłynęły na samorząd. - Najwięcej pieniędzy udało się pozyskać na budowę sieci wodociągowej i stacji uzdatniania wody, co sprawiło, że sytuacja wodno-ściekowa znacznie się poprawiła. Rozwinęliśmy się także w dziedzinie kultury – mówił na antenie Włodzimierz Załęski, wójt gminy Płoniawy-Bramura.
Pochwalił się zdobyciem ponad 4 mln zł z PROW-u. - Wybudowaliśmy 250 przydomowych oczyszczalni ścieków. Były miejscowości, gdzie brakowało bieżącej wody. W tej chwili gmina jest już praktycznie zwodociągowana w całości. Gdyby nie pomoc z PROW-u, to te najważniejsze dla nas inwestycje nie zostałyby wykonane - wyjaśniał wójt.
Gmina poszczyciła się także powstałym rok temu Gminnym Ośrodkiem Kultury. Wcześniej cały budynek, gdzie go ulokowano, zajmowała Ochotnicza Straż Pożarna. Po wymianie stolarki drzwiowej i okiennej, dachu, posadzek, podłogi i instalacji sanitarnej, udało się stworzyć miejsce dla GOK-u. - Teraz odbywają się tam zajęcia stałe, tj. fitness, karate, nauka tańca i języka angielskiego, a także bezpłatne warsztaty muzyczne, plastyczne i teatralne – wymieniała przed kamerą Ewa Marmulewska, dyrektor GOK-u.
W tym budynku odbywają się również szkolenia organizowane przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego. - Wcześniej nie było ich gdzie prowadzić, jedynie w małej salce w urzędzie gminy. Teraz mamy odpowiednie warunki – mówiła jedna z uczestniczek szkolenia.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB