Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Problemy z wodą? Gmina: To już za nami

2015-03-09 12:00:00 (ost. akt: 2015-03-04 13:03:58)

Podziel się:

- Z wodą w gminie Rzewnie dzieje się coś niedobrego, ma dziwny kolor i śmierdzi chlorem -poskarżył nam się mieszkaniec Rzewnia. W urzędzie jednak twierdzą, że woda jest zdatna do picia.

- Jak ja mam prowadzić gospodarstwo, o piciu tej wody nawet nie wspomnę. Woda z kranu moim zdaniem nie nadaje się do spożycia. Ludzie mogą zachorować - narzeka dalej mieszkaniec. Podobne skargi pojawiły się w internecie. - Słyszałem, że ma tak być przynajmniej przez miesiąc, zwłaszcza w Łasi, a kto wie ile jeszcze, bo widziałem jak wójt z nowym pracownikiem majstrują w hydroforni. Do picia lepiej kupujcie wodę, bo ja jak ostatnio napiłem się jej, to chlor palił, że szok. Albo studnie powykopywać – można przeczytać głos jednego z internautów. Ponadto otrzymaliśmy też sygnał, że przez jakiś niedługi czas wody bieżącej w ogóle nie było.
Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Gminy Rzewnie, w ostatnim okresie faktycznie doszło do wyłączeń w tym zakresie. Pierwszego „zakręcenia kurka” – według opinii władz gminy - dokonał bezprawnie poprzedni konserwator 2 lutego br., natomiast wyłączenie 20 lutego od godz. 9.00 do 12.00 było planowane. Podobno byli o nim informowani wszyscy sołtysi, a związane było ze zmianą przyłącza energetycznego, gdyż dotychczasowe działało „na zasadzie prowizorki budowlanej” od chwili budowy hydroforni. Ponadto – jak przekonują w urzędzie - wcześniejsze wyłączenia wynikały właśnie z awarii elektrycznej przyłącza i trwały do paru godzin.
Natomiast jeśli chodzi o jakość, to sanepid sprawdził wodę i stwierdził, że jest zdatna do picia. - W trosce o jakość wody gmina zleciła wykonanie badania wody 11 lutego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrowi Mazowieckiej. Wyniki są prawidłowe i nie odbiegają od norm. Ciśnienie wody jest takie, jak w latach ubiegłych - zapewnia Danuta Szewczak, doradca wójta.
Uspokaja także, że za bieżące funkcjonowanie sieci wodociągowej i stacji uzdatniania wody odpowiedzialny jest doświadczony pracownik, który sukcesywnie przeprowadza zabieg płukania sieci w poszczególnych miejscowościach. - Myślę, że w związku z przeprowadzanym przeglądem i prawidłowym przyłączem w przyszłości awarie ograniczone będą do minimum - podsumowuje Szewczak.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB