Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Prawie 600 tys. zł na świetlice. Wkrótce ruszą remonty

2015-03-08 12:00:00 (ost. akt: 2015-03-04 13:08:28)

Podziel się:

Gmina Czerwonka rozstrzygnęła przetargi na remont trzech świetlic wiejskich w miejscowościach: Dąbrówka, Cieciórki Szlacheckie i Ulaski. W poniedziałek gmina podpisała już umowy z wyłonionymi z przetargu firmami na łączną kwotę prawie 600 tys. zł.

Remont w Dąbrówce ma przeprowadzić firma Arbud z Pułtuska za cenę 275 tys. 819 zł. W grę wchodzi wymiana pokrycia dachu, ślusarki drzwiowej zewnętrznej i wewnętrznej, ocieplenie ścian zewnętrznych, stropu ostatniej kondygnacji, wykonanie opaski wokół budynku, wykończenie ścian i sufitów, wymiana podłóg i posadzek, utwardzenie terenu i jego ogrodzenie, a także stworzenie siłowni plenerowej i placu zabaw. Do świetlicy mają być dostarczone także krzesła i stoły.
Nieco mniejszy remont czeka świetlicę w Cieciórkach Szlacheckich, na który przetarg wygrała firma BUDMAR z Jednorożca za cenę 68 tys. 786 zł. Prace mają polegać głównie na modernizacji głowic kominów ponad dachem, wymianie rynien i rur spustowych, a także malowaniu pokrycia dachu. Wymieniona zostanie także część stolarki okiennej, wykonana nowa elewacja oraz opaska wokół budynku i remont schodów zewnętrznych. Nie obędzie się również bez malowania ścian i sufitów oraz wymiany instalacji elektrycznej.
W Ulaskach na remont świetlicy wiejskiej trzeba wydać 234 tys. 031 zł, przetarg wygrała także wspomniana firma Arbud z Pułtuska. I tu szykują się roboty budowlane związane z remontem głowic kominów ponad dachem, wymianą rynien i rur spustowych, malowaniem pokrycia dachu, wymianą części stolarki okiennej i drzwiowej, ociepleniem ścian zewnętrznych, wykonaniem opaski wokół budynku, remontem schodów zewnętrznych, adaptacją pomieszczenia gospodarczego na WC, wymianą posadzek, malowaniem ścian i sufitów, ociepleniem stropu ostatniej kondygnacji, remontem instalacji elektrycznej, a także stworzeniem pochylni dla osób niepełnosprawnych. Przy tej świetlicy także ma powstać siłownia plenerowa.


Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB