Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Plaga kradzieży. Jak co tydzień...

2015-03-14 12:00:00 (ost. akt: 2015-03-11 09:39:12)

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Makowska policja, jak niemal co tydzień, znów odnotowała kilka kradzieży. Interweniowała też w związku z aktem wandalizmu.

We wtorek 3 marca stróże prawa zostali poinformowani o kradzieży prętów metalowych wartych 30 zł na szkodę mieszkańca pow. makowskiego. - W wyniku podjętych czynności ustalono sprawcę kradzieży, którym okazał się mieszkaniec powiatu makowskiego. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych – informuje sierż. Marek Grabowski z Komendy Powiatowej Policji w Makowie.
Tego dnia wpadł też inny mieszkaniec naszego powiatu, który w jednym z makowskich sklepów odzieżowych usiłował ukraść ubrania. Kosztowały 105 zł, a mandat wyniósł 500 zł.
Warte 20 zł artykuły spożywcze próbowała wynieść z marketu w Makowie mieszkanka Pułtuska. Za to wykroczenie otrzymała karę 250 zł. Do tego zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę.
A w okresie między 6 marca a 9 marca w Słoniawach (gm. Karniewo) ktoś z niezamkniętego pomieszczenia gospodarczego zabrał 48 żarówek LED, szlifierkę kątową oraz piłę łańcuchową. Właściciel, mieszkaniec naszego powiatu, oszacował straty na 1500 zł.
Makowscy stróże prawa interweniowali także w związku z aktem wandalizmu, do którego doszło w niedzielę 8 marca w Magnuszewie Małym (gm. Szelków). - Nieznany sprawca dokonał wybicia szyb tylnej i bocznej, przebił dwie opony oraz uszkodził karoserię w pojeździe marki Citroen Berlingo – podaje Marek Grabowski. Straty wyniosły tysiąc złotych.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB