Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Uczeń „Ogólniaka” w ogólnopolskim finale

2015-03-16 12:00:00 (ost. akt: 2015-03-11 09:42:36)

Podziel się:

W makowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie-Skłodowskiej odbył się etap diecezjalny XXV Olimpiady Teologii Katolickiej. Uczeń tej placówki Dariusz Skotarek zajął drugie miejsce.

Zmagania zorganizowano 5 marca w hali sportowej pod hasłem: ”Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”. 40 laureatów etapu szkolnego przez 45 minut miało za zadanie odpowiedzieć na 34 pytania, przygotowane przez komitet organizacyjny wspólnie z diecezją łomżyńską. Maksymalna liczba punktów, jaką można było zdobyć to 68. Najbliżej tego wyniku była Aleksandra Dąbrowska z LO im. Piotra Skargi w Pułtusku, która zdobyła 54 pkt. i zajęła pierwsze miejsce. Na drugim znalazł się „nasz” przedstawiciel – Dariusz Skotarek (50 pkt.), a trzecią lokatę uzyskała Natalia Siarkowska (48 pkt.), także z pułtuskiego LO. Uczniowie ci będą reprezentować diecezję płocką w dniach 16–18 kwietnia podczas ogólnopolskiego finału w Łomży. Otrzymali też nagrody rzeczowe, m.in. książki, filmy i audiobooki, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy. Wręczali je dyrektor makowskiej placówki Robert Kluczek i wicedyrektor Urszula Nienałtowska.
Jak informuje diecezja, ks. kan. Andrzej Krasiński, dyrektor wydziału katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej podczas olimpiady przywołał słowa papieża Franciszka o tym, że po ludzku nie jest łatwo zaufać miłosierdziu Boga. Jednak trzeba się na to zdobyć i pójść do Jezusa, ponieważ jak mówił Ojciec Święty „Bóg nigdy nie męczy się przebaczaniem, to ludzi męczy proszenie Go o to”. - Hasło tegorocznej olimpiady nawiązuje do tej papieskiej wypowiedzi, współgra z tematem aktualnego roku duszpasterskiego „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” oraz przeżywanym obecnie w liturgii Wielkim Postem. Właściwe zrozumienie istoty sakramentów uzdrowienia, zwłaszcza sakramentu pokuty i pojednania, ma ogromne znaczenie dla praktyki życia chrześcijańskiego – przytacza słowa księdza diecezjalna redakcja.
W trakcie uroczystości zaprezentowano też krótko organizatora OTK, czyli Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie obecnie studiuje 16 tys. młodych ludzi.
Oprac. el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB