Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Wrócił temat ronda

2015-03-12 08:00:00 (ost. akt: 2015-03-11 09:51:04)
Nowe rondo w Giżycku

Nowe rondo w Giżycku

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Podziel się:

Mieszkańcy Makowa od dawna upominają się o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Różańskiej. Temat ten powrócił na ostatniej sesji rady miasta.

- Burmistrz brał udział w naradzie rocznej policji, podczas której rozmawiano o bezpieczeństwie. Stąd moje pytanie, czy był poruszany temat budowy ronda? Policja codziennie kieruje tam ruchem i moim zdaniem jest to cofnięcie się o epokę – mówił radny Marek Jaroszewski.
Burmistrz Tadeusz Ciak przyznał, że z punktu widzenia miasta oczywista jest potrzeba budowy tego ronda (w godzinach szczytu tworzą się tam zatory). Jego zdaniem ze względów bezpieczeństwa powinno poszukać się także rozwiązania problemu na skrzyżowaniu ul. Polnej z ul. Mickiewicza. A na „wylotówce” z Makowa w kierunku Przasnysza potrzebny jest chodnik. – Tam też mieszkają ludzie, nie można o tym zapominać – powiedział Ciak.
Dodał, że decyzję o takich inwestycjach może zapaść jedynie na poziomie władz krajowych. - Musimy przygotować dla nich dokumenty i dowiedzieć się, jak one się na to zapatrują. Jestem jednak pewien, że nie obędzie się bez przeznaczenia środków finansowych miasta – dodał włodarz.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB