Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Makowska śmieciarka nie wszędzie pasuje

2015-03-13 08:00:00 (ost. akt: 2015-03-11 09:52:35)

Podziel się:

- W 2007 roku miasto dokonało zakupu samochodu do przewożenia śmieci za pond 500 tys. zł. Stoi on jednak bezproduktywnie. Czy burmistrz ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? - zapytał na sesji 5 marca radny Stanisław Romanowski.

Jak mówił, samochód nie jest przystosowany do odbioru śmieci z podwórek i śmietników spółdzielczych. - Gdy byłem radnym w kadencji 2007-2011 i zaobserwowałem to, że samochód stoi nieużywany, zapytałem co się z nim stanie. Uspokojono mnie wówczas, że będzie on wywoził śmieci do Woli Pawłowskiej. Minęło 7 lat, a samochód ciągle stoi – zaznaczał Romanowski.
Na zapytanie radnego odpowiedział prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych, Jacek Żebrowski. Tłumaczył, że za wspomnianą kwotę zakupiono także pojemniki na śmieci. Aktualnie znajdują się one w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Makowie, zlokalizowanym na terenie miejskiej oczyszczalni ścieków. - Samochód faktycznie nie był nigdy w 100 procentach wykorzystany, ponieważ nie wszystkie składowiska mogą go po prostu przyjmować. Czasami go używamy, jednak to się po prostu nie opłaca. Wniesienie go do spółki byłoby najlepszym rozwiązaniem – mówił prezes Żebrowski.
Radny tę wypowiedź skwitował krótko: – Poparłbym taki plan, który by polegał na sprzedaży tego samochodu – powiedział Romanowski.


Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB