Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Potrzebne lewoskręty, „zebra”. Burmistrz: Nie ma co liczyć na GDDKiA

2015-03-14 09:00:00 (ost. akt: 2015-03-11 10:03:26)

Podziel się:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie chce modernizować infrastruktury towarzyszącej drogom na terenie gminy Różan, których jest zarządcą.

- Smutny wniosek płynie z tego spotkania u wojewody z przedstawicielem generalnej dyrekcji, z którego wynika, że nie ma w zasadzie co liczyć na finansowanie przedsięwzięć wskazywanych przez nas do realizacji jako tych poprawiających bezpieczeństwo mieszkańców, to znaczy lewoskrętów, utwardzenia poboczy czy chodników – mówił na sesji burmistrz Piotr Świderski.
Jak informował, zgodnie z tym, co powiedział dyrektor GDDKiA, firma skupia się na budowie samych ciągów drogowych, czyli wylewaniu asfaltu, żeby poprawić kwestie związane z ruchem samochodowym, a pomija infrastrukturę towarzyszącą, potrzebną do poprawy bezpieczeństwa pieszych czy rowerzystów.
Burmistrz na tym spotkaniu miał podnosić między innymi tematy braku lewoskrętu w Chełstach, w Dyszobabie czy braku przejścia dla pieszych w tej miejscowości. Podsumowywał na sesji, że GDDKiA chwali się budową autostrad i dróg krajowych, ale z tego wynika tylko troska o bezpieczeństwo w ruchu samochodów, a nie innych uczestników ruchu drogowego.

Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB