Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Wygodniej na filmach. Wymienią fotele w kinie

2015-03-18 11:48:15 (ost. akt: 2015-03-18 11:48:26)

Podziel się:

Była już modernizacja sceny, wymiana instalacji elektrycznej i grzewczej, montaż paneli akustycznych na ścianach, a także wkroczenie w erę kina cyfrowego. Teraz przyszedł czas na nowe fotele i wymianę podłóg. To już ostatni etap remontu sali widowiskowo-kinowej w makowskim Miejskim Domu Kultury.

MDK pozyskał na ten cel 100 tys. zł dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 10 proc. kosztów ma pokryć z własnych środków, zaś pozostałe pieniądze potrzebne do zrealizowania inwestycji zobowiązało się przekazać miasto. Wniosek o dofinansowanie remontu sali złożono na jesieni ub.r. W tym rozpatrzono go pozytywnie, a w ubiegły piątek dyrektor MDK-u Bożena Pawłowska otrzymała pismo to potwierdzające. - Po dokonaniu formalności w kwietniu planujemy ogłoszenie przetargu. Wtedy też dowiemy się, ile dokładnie ta inwestycja nas wyniesie, a także to jak będzie wyglądała nasza sala. Pomysły oczywiście są i na bieżąco przeglądamy katalogi, jednak nie wiemy jaka firma wygra przetarg i co zaproponuje – powiedziała nam szefowa domu kultury. Dodała także, że zadanie ma zostać zrealizowane do końca roku, a remonty powinny ruszyć w sezonie letnim.
Nowe fotele i podłogi będą idealnym dopełnieniem kina "Mazowsze", które w ubiegłym roku wzbogaciło się o nowy sprzęt - cyfrowy projektor i nagłośnienie. Dzięki temu na seanse codziennie przychodzi sporo osób, aby oglądać nowości filmowe nawet w 3D.


Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB