Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Czy reaktywacja promu się uda?

2015-03-19 12:00:00 (ost. akt: 2015-03-18 12:06:08)

Podziel się:

Większość rolników z miejscowości Bindużka (gm. Rzewnie) ma swoje pola po drugiej stronie rzeki Narew niż położona jest wieś. Aby dostać się na swoje włości kiedyś używali promu, który teraz niestety jest dziurawy.

Prom trafił do Bindużki około 25 lat temu, a jest nieczynny już od 5. Mieszkańcy myślą o „przywróceniu go do życia”. Na ten rok z funduszu sołeckiego przypadło im 7 tys. 651 zł, z czego prawie 4 tys. zł zamierzają przekazać remont obiektu.
- Prom był bardzo przydatny mieszkańcom naszego sołectwa, ponieważ jest to najłatwiejszy sposób, aby się dostać na nasze łąki i pola. Teraz mieszkańcy transportują siano nawet łódkami, a wcześniej spokojnie na prom mógł wjechać ciągnik z przyczepą – powiedziała nam Bożena Bladosz, żona tamtejszego sołtysa. Jak opowiadała, miejscowi rolnicy czasami są zmuszeni jechać na swoje włości przez miejscowość Łachy, nadrabiając tym samym około 30 km lub przez Różan, gdzie do samego Różana jest prawie 20 km.
Niestety, naprawa promu stoi pod znakiem zapytania. - Zrobiła się w nim ogromna dziura i jeszcze nie wiemy, czy na pewno uda się go naprawić. Jeśli nie, fundusz sołecki zostanie przekazany na remizę wiejską, w której w ostatnim czasie został wymieniony dach i okna. Musi ona zostać jeszcze obita nowymi deskami – usłyszeliśmy od Bożeny Bladosz.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kolega #1693736 | 70.188.*.* 19 mar 2015 15:03

    Ha! Pamiętam! Byłem na obozie harcersko-pożarniczym zaraz po drugiej stronie promu. Przeprawialiśmy się tym promem przez Narew nawet po kilka razy dziennie. To były czasy...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz