Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Problem z dostępem do sali rozwiązany

2015-03-22 13:00:00 (ost. akt: 2015-03-18 12:10:48)

Podziel się:

Orzeł Sypniewo miał kłopoty z korzystaniem z sali gimnastycznej przy tutejszym Zespole Placówek Oświatowych, gdyż nie było osoby, która by ją udostępniała.

Sprawę na sesji rady gminy poruszył radny Marek Mamiński. Powiadomił o mieszkańcach, którzy zgłaszają się do niego z informacjami dotyczącymi nieporozumień dyrektor Anny Nowak z osobami chcącymi korzystać z sali. Podobno problem istniał już od dawna. Zasugerował, aby wypracować zasady korzystania z obiektu.
Szefowa placówki odniosła się do tych zarzutów tłumacząc, iż do tej pory sala była udostępniana wszystkim, nikt jednak nie chce partycypować w kosztach jej utrzymania. Ostatnio została wyremontowana, koszt wyniósł 22 tys. zł. Środki czystości do utrzymania parkietu są bardzo drogie, a z sali korzysta także młodzież z innych gmin. Dlatego musi być opiekun, dotychczas była to osoba skierowana z Powiatowego Urzędu Pracy w Makowie. - Obecnie czekamy, że zostaną zatrudnione takie osoby, nie mogę zmusić sprzątaczek, aby zostawały po godzinach pracy – mówiła Anna Nowak. Głos zabrał też trener Orła Sypniewo Zenon Mierzejewski, który zarzucał dyrektor nieudostępnianie sali.
Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie gminy, problem podobno został już rozwiązany, gdyż PUP skierował osobę na tak zwane prace publiczne, która zajmuje się otwieraniem i zamykaniem obiektu.
el

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB