Niedziela, 7 marca 2021. Imieniny Flicyty, Kajetana, Pauli

Rekreacyjna rewolucja na podbudowie kolejki

2015-03-26 10:02:42 (ost. akt: 2015-03-26 10:04:44)

Podziel się:

W Krasnem (powiat przasnyski) odbyło się spotkanie w sprawie Mławskiej Kolei Dojazdowej, w którym uczestniczył m.in. burmistrz Makowa Tadeusz Ciak. Jak poinformował, być może w naszym mieście powstanie sieć ścieżek rowerowo-pieszych.

W spotkaniu brali udział włodarze gmin i miast, przez które „przebiega” linia kolejki wąskotorowej Mława - Maków Mazowiecki. Jego organizatorem i pomysłodawcą był wójt gminy Krasne, Michał Szczepański. A tematem przewodnim było wypracowanie koncepcji funkcjonowania i wykorzystania terenu i infrastruktury Mławskiej Kolei Dojazdowej.
Na ostatniej sesji rady miasta, burmistrz Ciak wyznał, że wszystkie samorządy dogadały się co do tego, iż spoiwem między Mławą a Makowem powinna być ścieżka rowerowa. „Po latach stagnacji ruszają pracę nad zagospodarowaniem trasy przebiegu kolejki wąskotorowej Mława – Maków. Zaproponowaliśmy wstępną koncepcję budowy ciągów pieszo-rowerowych, rozpoczynających się od ulicy Słoniawskiej i przebiegających przez ulice: Kolejową, Kopernika, Ciechanowską, teren dworca PKS do ulicy Adamowskiej i dalej wzdłuż rzeki w kierunku mostu do turbiny, gdzie ciąg pieszo–rowerowy umożliwiałby podróżowanie w dwóch kierunkach, tj. naokoło Zalewu poprzez Park Sapera i w drugim kierunku ulicą Kościelną, Armii Krajowej, Polną do stacji. Trasa połączyłaby atrakcyjne miejsca, urokliwe zakątki i zabytki. Trasa budowana byłaby z myślą o rowerzystach, biegaczach, miłośnikach wędrówek z kijkami, spacerowiczach, lubiących jazdę na rolkach i deskorolkach, osobach niepełnosprawnych, rodzinach z małymi dziećmi” - napisał na swoim facebookowym profilu burmistrz Ciak.
Na wspomnianej sesji zaś wyrażał nadzieję, że przy współpracy 3 powiatów (Mława, Przasnysz, Maków) i 7 samorządów gminnych, które zdecydowały się w tym projekcie uczestniczyć, ma on duże szanse na zrealizowanie. - Póki co musimy przejąć ten teren od PKP, wtedy stworzymy wspólny projekt i wystąpimy o środki unijne – podsumowuje Tadeusz Ciak.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PKP #1704662 | 83.6.*.* 2 kwi 2015 21:31

  Ha, ha, ha Ma powstać polbrukowa droga "kijkowo-rowerowa" z Makowa do Mławy!!! Niech pan Ciak popatrzy się na inne podobne drogi w sąsiedztwie/bo są/.Zarośnięte zielskiem, podmyte miejscami i posrane przez bydło. Zmarnowane pieniądze. To nie jest Belgia czy Holandia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hiteck #1701370 | 5.172.*.* 30 mar 2015 00:58

  Można się wszystkiego czepiać, ale dobrze, że coś tam z urzędu miast dobrego zaczyna wypływać. Oczywiście pewny tej inwestycji nie jestem, ale jak wyjdzie, to może być hit. panie burmistrzu jeszcze ten okropny rynek trzeba szybko poprawić.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. aaaaaaaaaaaaa #1700400 | 151.248.*.* 28 mar 2015 14:28

   miala być też szkoła wyższa i nie ma , szybciej w Różanie powstanie

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. t #1698818 | 212.160.*.* 26 mar 2015 12:26

    pewnie za 10 lat się uda zrealizować taką inwestycje. Miał już kiedyś być basen w Makowie, obiecany w Programie Rozwoju Lokalnego także, przez obecnego burmistrza. Nic więc mnie już nie zdziwi.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz