Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Najlepsi - na eliminacje wojewódzkie

2015-03-30 10:20:58 (ost. akt: 2015-03-30 10:21:53)

Podziel się:

11 marca w hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szelkowie odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem. Rywalizacja była zacięta.

Konkurs obejmował trzy kategorie: I grupa - szkoły podstawowe, II grupa - gimnazja, III - grupa szkoły średnie. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej OTWP ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej, w szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postepowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Do eliminacji powiatowych konkursu przystąpiło 28 uczestników: 11 ze szkół podstawowych, 11 z gimnazjów i 6 ze szkół średnich. Składały się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Po przeprowadzonych eliminacjach jury konkursu ogłosiło oficjalne rezultaty dla każdej z grup. Laureaci i finaliści turnieju otrzymali cenne nagrody. Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca będą reprezentować swoje szkoły i nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB