Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Młodzieniec w stanie krytycznym po dopalaczach

2015-04-01 13:08:45 (ost. akt: 2015-04-01 13:09:44)

Podziel się:

Przed niespełna miesiącem dwóch młodych mężczyzn trafiło do pułtuskiego szpitala po zażyciu dopalaczy, jeden w stanie krytycznym. - U nas takich przypadków nie było – mówi insp. Tomasz Łysiak, komendant powiatowy policji w Makowie.

Jak uściśla, z informacji, które posiadają stróże prawa, w pow. makowskim nie było sytuacji podobnych, jak ta z ostatnich tygodni w Pułtusku – nikt nie zatruł się dopalaczami, nie zdarzyły się też zgłoszenia, że ktoś takimi substancjami handluje. - Nie mniej jednak interesujemy się tym zjawiskiem na równi z narkotykami. Zależy nam na dobru i zdrowiu dzieci i młodzieży – podkreśla szef makowskich mundurowych.
Zauważa, że Makowie nie ma legalnego punku, gdzie dopalacze byłby sprzedawane. Bo wprawdzie jest to zakazane, ale w skali kraju funkcjonują takie pod różnymi przykrywkami.
Tomasz Łysiak apeluje do osób, które mają jakąś wiedzę na temat handlu takimi środkami psychoaktywnymi o kontakt z tutejszą jednostka policji. Można to zrobić również anonimowo pod alarmowymi nr tel. 997 lub 112.
Jak niebezpieczne mogą być dopalacze, świadczy historia z sąsiedniego powiatu i inne, o których donoszą ogólnopolskie media. Do pułtuskiego szpitala 10 marca w godzinach nocnych trafiło dwóch młodych mężczyzn, jeden był w stanie krytycznym. - Obaj zażyli substancje chemiczne niewiadomego pochodzenia i składu – podaje st. sierż. Alicja Bobińska z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. W trakcie dochodzenia funkcjonariusze zatrzymali pułtuszczanina, który zaopatrywał w śmiercionośne specyfiki. W jego mieszkaniu znaleziono znaczne ilości środków zastępczych, czyli dopalaczy, sprzęt służący do ich porcjowania oraz dużo pieniędzy. Właściciel usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia innej osoby oraz nieumyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowie. Trafił na 3 miesiące do aresztu tymczasowego.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB