Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Piesze patrole i monitoring na kościele

2015-04-07 08:59:52 (ost. akt: 2015-04-07 09:00:18)

Podziel się:

W ubiegłym roku makowska policja wprowadziła piesze patrole na terenie miasta. Dofinansował te przedsięwzięcie na okres letni makowski magistrat. W tym roku sytuacja prawdopodobnie się powtórzy. Póki co, o patrole na swoim terenie zadbała spółdzielnia mieszkaniowa "Jubilatka".

W ubiegłym roku takie dodatkowe piesze patrole organizowano głównie w piątki i soboty. Spacerujących policjantów można było spotkać w miejscach, gdzie dotychczas obserwowano największy wandalizm, czyli m.in. na rynku czy w Parku Sapera.
Teraz o mieszkańców postanowiła zadbać spółdzielnia mieszkaniowa "Jubilatka", która dofinansuje piesze patrole na swoim terenie. Na debacie poświęconej bezpieczeństwu, która odbyła się 25 marca w Makowie, komendant policji insp. Tomasz Łysiak, poinformował o tym zebranych. - Burmistrz miasta, Tadeusz Ciak, także wstępnie powiadomił nas, że dofinansuje piesze patrole na terenie całego już miasta. Jednak w tym wypadku wszystko jest na etapie ustaleń – mówił komendant.
Podczas debaty głos zabrał także ksiądz Krzysztof Biernat, proboszcz parafii pw. Świętego Brata Alberta w Makowie, który apelował o założenie monitoringu na budynku kościoła, aby zwiększyć bezpieczeństwo parafii. - Przed kościołem znajduje się duży parking, często widzę w późnych godzinach samochody na „obcych” rejestracjach. Martwię się zawsze, że ktoś coś w końcu zrobi, może zbije szybę. Monitoring byłby tu dobrym rozwiązaniem – apelował proboszcz. Komendant Łysiak podkreślił, że wielokrotnie rozmawiał już z księdzem na ten temat i także uważa, że monitoring w tym miejscu z pewnością przyniesie korzyści dla parafii, a także ułatwi pracę policji.

mg

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. polucefan #1708429 | 46.115.*.* 8 kwi 2015 21:25

    A podczas jarmarków dalej parking koło kościoła jest płatny? Nie mieszkam już w Makowie, więc nie wiem jak jest obecnie.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. cieć #1708068 | 178.43.*.* 8 kwi 2015 13:08

    Działania Policji mają być adekwatne do REALNEGO ZAGROŻENIA bezpieczeństwa publicznego i w miejscach publicznych - komendant Łysiak ma rację. Wielebny Biernat nich sobie sam zorganizuje ochronę z Kościelnej Słuzby Porzadkowej w związku z koszmarnymi snami

    ! - + odpowiedz na ten komentarz