Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Rozstrzelana Makowianka

2015-04-08 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-07 16:17:21)

Podziel się:

Fatalnie wygląda wiosną sytuacja ekipy z Makowa Mazowieckiego. Po porażce z Ojrzeniem, Nowym Miastem oraz podziałem punktów w Łysych tym razem podopieczni Krzysztofa Kymony przegrali wyjazdowe spotkanie aż 1-5.

W sobotnim meczu 19. kolejki ligi okręgowej ulegli Wkrze Bieżuń. To był kolejny mecz, w którym biało-zieloni stracili bramkę na samym początku. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, bo już po 2 minutach za sprawą Roberta Kolka. Wkra szybko poszła za ciosem i strzeliła kolejnego gola. Jego strzelcem okazał się Bartłomiej Żelazny. W 15. minucie spotkania czerwoną kartką ukarany został Michał Dzięgielewski i Makowianka grała w przewadze jednego zawodnika. Jeszcze przed przerwą Wkra przeprowadziła jednak kolejną akcję, po której do siatki gości trafił Dariusz Petrykowski.
W drugiej połowie liczba zawodników w składach wyrównała się. Po drugiej żółtej kartce plac gry musiał bowiem opuścić Mariusz Galik. W 65. minucie Makowianka zdobyła (jak się później okazało) honorową bramkę. Nadzieję na korzystny rezultat przywrócił Michał Poniatowski. Jednak rozwiał je 2 minuty później Paweł Baca, który powiększył prowadzenie Wkry. Wynik spotkania ustalił Bartłomiej Żelazny.
do

Wynik
Wkra Bieżuń 5-1 (3-0) MKS Makowianka Maków Maz.
Bramki: Robert Kolk 2’, Bartłomiej Żelazny 13’, 82’, Dariusz Petrykowski 43’, Paweł Baca 67’ - Michał Poniatowski 65’