Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

40 tys. zł na kościół w Sieluniu

2015-04-13 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-09 14:28:25)

Podziel się:

Radni z Młynarzy zaakceptowali pomysł przekazania kościołowi w Sieluniu kolejnej dotacji na remont.

Uchwała o wsparciu parafii kwotą 40 tys. zł została podjęta na sesji 30 marca. Pieniądze mają zostać wykorzystane na izolację przeciwwilgociową fundamentów.
Remont zabytkowego kościoła z XIII w. trwa od lat. - Odkąd przyszedł nowy proboszcz, cały czas stara się o pieniądze i naprawia kościół – mówi Adam Rupiński, sekretarz gm. Młynarze. A ks. Sławomir Mańkowski został proboszczem Parafii Świętego Stanisława w Sieluniu w 2005 r.
Renowację świątyni rozpoczęto od osuszania fundamentów, wykonano część prac, a teraz będą kontynuowane. Poza tym wewnątrz skuty był tynk do określonej wysokości i ściany schły przez rok. Na odgrzybione położono nowy tynk. Kościół był malowany, zyskał m.in. nową elewację, a na dachu założoną nową, miedzianą blachę.
To nie pierwsza dotacja z gminy na tę inwestycję. Wcześniej przekazywano też po kilkadziesiąt tysięcy złotych na przykład na częściowe wykonanie tynków zewnętrznych czy zakup blachy miedzianej. - Proboszcz pozyskuje też środki zewnętrzne, ostatnio przez Lokalną Grupę Działania „Orzyc-Narew” przyznano mu ponad 104 tysiące złotych. 25 marca złożył wniosek o płatność – zdradza sekretarz.

el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB