Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Walka z narkobiznesem trwa. Kolejni zatrzymani

2015-04-15 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-09 14:53:03)

Podziel się:

Marihuanę i amfetaminę znaleźli ostrołęccy kryminalni w jednym z domów na terenie naszego powiatu. Zatrzymali mieszkającego tam mężczyznę oraz dwóch innych i kobietę z pow. ostrołęckiego.

Pierwsi wpadli 29 marca. Funkcjonariusze w wyniku ustaleń zatrzymali w Ostrołęce samochód osobowy, którym podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Zostali przeszukani, jeden w kurtce i w bieliźnie miał schowaną „trawkę”. Dalsze dochodzenie polegało na przeszukaniu dwóch, wynajmowanych przez nich mieszkań w Ostrołęce. - W pierwszym z nich znaleziono i zabezpieczono sprzęt służący do uprawy konopi indyjskich, jak też susz roślinny oraz inne niezbędne odczynniki służące do uprawy. W drugim mieszkaniu policjanci ujawnili działającą uprawę marihuany wyposażoną w profesjonalny sprzęt: oświetlenie, a także filtry węglowe służące utrzymaniu odpowiedniej wilgotności – informuje mł. asp. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Znaleziono także „trawkę” i amfetaminę. Dalej trop zaprowadził stróżów prawa do domu na terenie naszego powiatu. Tam również dokonali przeszukania i w pomieszczeniu gospodarczym odkryli także marihuanę i amfetaminę.
Razem policjanci zabezpieczyli 620 gram marihuany i 20 gram amfetaminy. Zatrzymane i osadzone w areszcie zostały cztery osoby: trzech mężczyzn i kobieta, trafią przed sąd. Będą odpowiadać za uprawę i posiadanie narkotyków.
To kolejny krok w walce mundurowych ze środowiskiem producentów i dilerów nielegalnych środków odurzających w naszej części Mazowsza. Jednym z bardziej spektakularnych sukcesów był ten ze stycznia br., kiedy to kryminalni z makowskiej komendy zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Krasnosielc, u którego w domu odnaleźli prawie 9 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych wówczas narkotyków to blisko 400 tys. zł.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB