Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Czujny warszawianin. Zatrzymał pijanego pirata

2015-04-15 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-09 15:25:47)

Podziel się:

Młody warszawianin zatrzymał jazdę samochodem przez pijanego mieszkańca naszego powiatu. Mężczyzna miał prawie 2,5 prom. alkoholu w organizmie.

Działo się to w drugi dzień Świąt Wielkanocnych w Różanie. Poruszający się fordem transitem 28-latek ze stolicy zauważył fiata uno, który niebezpiecznie jechał – z dużą prędkością i zajmując dwa pasy ruchu naraz. Warszawianin nabrał podejrzeń, że szofer jest nietrzeźwy. Usiłował go zatrzymać, dając różne sygnały, ale fiat jechał dalej. Stanął dopiero po przejechaniu kilku kilometrów. Wówczas 28-latek podbiegł do niego, udaremnił dalszą jazdę, wyciągając kluczyki ze stacyjki i wezwał policję.
- Przybyły na miejsce patrol zastał w rejonie mostu dwa pojazdy – relacjonuje sierż. Marek Grabowski z makowskiej komendy policji. Jak się okazało, za kierownicą uno siedział 51-letni mieszkaniec naszego powiatu. Badanie alkomatem wykazało 2,41 prom. alkoholu w jego organizmie. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. - Makowska policja składa serdeczne podziękowania mieszkańcowi Warszawy za właściwą postawę i pomoc w eliminowaniu z ruchu nietrzeźwych kierujących – pisze Marek Grabowski.
Pijanego motorowerzystę przyłapano też w miejscowości Łaś (gm. Rzewnie) w sobotę 4 kwietnia. Wynik 47-latka z pow. makowskiego to 2,62 prom.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB