środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

„MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ”

2015-04-17 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-16 11:40:54)

Podziel się:

Maluchy z Przedszkola Samorządowego w Różanie wiedzą już, że woda jest o niebo lepsza do picia od słodkich napojów, bo zdrowa.

Placówka w tym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiego programu „MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ”. Był realizowanych w grupach 3- i 4-latków. - Celem programu jest promowanie właściwych nawyków żywieniowych ze szczególnym uwzględnieniem roli wody w diecie, a także aktywności fizycznej i proekologicznych postaw. (…) W ramach programu dzieci realizowały cykl zabaw, ćwiczeń gimnastycznych i doświadczeń – opisuje przedszkolna redakcja. Te zajęcia dostarczyły maluchom nie tylko nowych umiejętności i wiedzy, ale również wiele pozytywnych emocji. Podobno poprzez wspólną zabawę oraz podejmowanie różnorodnych aktywności, dzieci zdobyły wiele cennych informacji, które będą mogły zastosować w praktyce, na przykład wiedzą, jak oszczędzać wodę w gospodarstwie domowym. - Mamy również nadzieję, że dzieci chętnie będą piły wodę, wiedząc, że”aby zdrowo żyć, trzeba wodę często pić” - piszą opiekunowie.
Ukoronowaniem akcji był Światowy Dzień Wody zorganizowany 19 marca. W jego trakcie przedszkolaki m.in. oglądały filmy edukacyjne, recytowały wierszyki, rozwiązywały zagadki oraz uczestniczyły w wielu zabawach i eksperymentach badawczych z wodą w roli głównej.
Oprac. el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB