Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Najemcy mogą kupić gminne mieszkania. Ale są warunki

2015-04-18 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-16 11:43:33)

Podziel się:

Rada Miejska w Różanie przyjęła uchwałę określającą zasady sprzedaży mieszkań należących do gminy.

Pierwszeństwo wykupu mają oczywiście ich najemcy posiadający umowy na czas nieokreślony. Sprzedaż mieszkań będzie realizowana tylko w określonych budynkach, lokal może zostać sprzedany tylko najemcom, którym nie został wypowiedziany z przyczyn ustawowych i którzy nie zalegają z opłatami. Przed złożeniem wniosku do burmistrza o nabycie „M” należy potwierdzić w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Różanie fakt, że spełnia się wszystkie wymienione wcześniej warunki.
Najemcy, który chce wykupić zajmowany lokal przysługuje bonifikata, chyba że: w terminie dwóch lat przed złożeniem wniosku skorzystał z pomocy gminy w formie umorzenia należności przy spłacie długu czynszowego albo najemcy (razem lub oddzielnie) posiadają prawo własności lub współwłasności do innego mieszkania albo nieruchomości wykorzystanej na takie cele lub rozpoczęli budowę obiektu z funkcją mieszkaniową. Wówczas nie mogą skorzystać ze zniżki.
Bonifikata wynosi 5 proc. ceny za każdy pełen rok najmu (obejmuje okres od dnia oddania mieszkania w najem do dnia sprzedaży). Jeżeli kupujący wpłaca całą kwotę jednorazowo otrzyma jeszcze dodatkową zniżkę w wysokości 5 proc. ceny lokalu. Jednak łączna wartość rabatu nie może przekroczyć 33 proc. ceny w przypadku jednorazowej zapłaty i 28 proc. w sytuacji, gdy należność będzie spływać w ratach. Płatności mogą być rozłożone najwyżej na 10 lat. Wówczas oprocentowanie niezapłaconej kwoty wynosi 5 proc. w stosunku rocznym.\

Oprac. el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB