Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Białorusin z promilami, szybko stanął przed sądem

2015-04-21 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-16 12:34:00)

Podziel się:

Tydzień temu makowscy stróże prawa przyłapali trzech pijanych uczestników ruchu: Białorusina prowadzącego tira, 34-latka jadącego cinquecento oraz rowerzystę.

W miejscowości Tłucznice (gm. Karniewo) „drogówka” zatrzymała do rutynowej kontroli samochód ciężarowy z naczepą marki DAF. Od siedzącego za kierownicą mężczyzny policjanci poczuli woń alkoholu, więc został poddany badaniu alkomatem. - Wynik zaskoczył funkcjonariuszy, gdyż mężczyzna „wydmuchał” 2 promile. Został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu został mu przedstawiony zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości – informuje sierż. sztab. Anna Waśniewska z wydziału kryminalnego makowskiej komendy policji.
Zatrzymany to 24-letni obywatel Białorusi. Jego sprawa w trybie przyśpieszonym trafiła do Sądu Rejonowego w Przasnyszu. Obcokrajowiec dostał 3 lata zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi na terenie naszego kraju oraz pół roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Dodatkowo o niechlubnym zachowaniu swojego obywatela została poinformowana ambasada Białorusi. - On sam również nie będzie dobrze wspominał przejazdu przez powiat makowski – uważa policjantka.
Tego samego dnia w Krasnosielcu na policyjny patrol natknął się jadący fiatem cinquecento mieszkaniec naszego powiatu. Wynik 34-latka to ok. promila. Zaś ponad 3 prom. miał w organizmie 33-latek zamieszkały w naszym powiecie, który poruszał się rowerem. Wpadł również 8 kwietnia w Biernatach (gm. Krasnosielc).
Oprac. el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB