Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

25-lecie samorządu. Będzie podniośle i radośnie

2015-04-16 12:45:33 (ost. akt: 2015-04-16 12:47:10)

Podziel się:

Już drugie w tym roku z cyklicznych, cokwartalnych spotkań starosty Zbigniewa Deptuły z wójtami, poświęcone było zbliżającym się uroczystościom. Chodzi o jubileusz 25-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce oraz powiatowe obchody Dnia Strażaka.

Na spotkaniu pojawili się czterej wójtowie (Wacław Suski – gmina Młynarze, Michał Jasiński – gmina Karniewo, Paweł Kacprzykowski – gmina Czerwonka, Arnold Maciej Grossmann – gmina Szelków) oraz radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak.
W powiecie makowskim uroczystości związane z 25-leciem odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce (obchodom patroluje prezydent RP Bronisław Komorowski) zostały zaplanowane na 12 czerwca. „Jego organizatorami jest powiat i miasto Maków Mazowiecki przy współpracy z Akademią Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Będzie to ważne, dające poczucie wspólnoty, ogólnopowiatowe wydarzenie integrujące miasta i gminy powiatu makowskiego. To również okazja, aby podziękować za trud, z jakim pracownicy samorządowi służą polskiemu społeczeństwu. W obchodach rocznicowych weźmie udział wielu znamienitych gości. Podczas części oficjalnej, która odbędzie się w hali sportowej LO im. Marii Curie–Skłodowskiej, odbędą się liczne prelekcje, nawiązujące do dynamicznego w ostatnich 25 latach rozwoju lokalnego i budowy społeczeństwa obywatelskiego. Gospodarze miast i gmin oraz wyróżniający się samorządowcy zostaną uhonorowani medalami za osiągnięcia w pracy na rzecz małych ojczyzn. Drugą część uroczystości stanowić będzie piknik dla szerokiego grona społeczeństwa” – zapowiada na stronie internetowej starostwa Anna Skonieczna.
I podaje, że Dzień Strażaka o randze powiatowej odbędzie się w tym roku 7 czerwca w Karniewie. Natomiast nadal nie ma ustalonej daty ani miejsca dożynek powiatowych.
Opracował. red

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB