Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Na scenie lekko i wiosennie

2015-04-22 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-16 12:50:10)

Podziel się:

Widowisko teatralne "Wiosenne impresje" można było podziwiać w niedzielę w sali Miejskiego Domu Kultury. Twórczynią scenariusza i organizatorem była Jolanta Jastrzębowska.

Na spektakl przybyli licznie mieszkańcy miasta oraz zaproszeni goście. Jako pierwsze na scenie pojawiły się przedszkolaki z „Jedynki” w Makowie. I to one rozpoczęły wprowadzać wszystkich wierszykami i piosenkami w wiosenne nastroje. Później w przepięknych strojach na scenie przemienionej w szlachecki dworek zgromadzili się szlachcice i szlachcianki, baronowie, hrabianki i malarz. Podczas tego występu można było wysłuchać wierszy i pieśni, odtańczono także poloneza. W te postaci wcieliła się młodzież z makowskich zespołów szkół nr 1 i nr 2: Karolina Barańska, Kinga Budziszewska, Ola Cikacz, Stefan Furmański, Marta Gos, Kacper Łaskarzewski, Sebastian Obidziński, Hubert Sawicki, Wiktoria Skierkowska,a także osoby dorosłe: Magdalena Dąbrowska, Jolanta Jelska, Marianna Jastrzębowska, Izabela Szacherska i Zofia Żeglińska.
Aktorom dyrektor Miejskiego Domu Kultury Bożena Pawłowska w podziękowaniu wręczyła kwiaty, a widzowie nagrodzili ich gromkimi brawami.

Oprac. Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB