Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Uczniowie z Niemiec gościli w Makowie

2015-04-22 10:27:22 (ost. akt: 2015-04-22 10:35:26)

Podziel się:

Młodzież zza zachodniej granicy przebywała u nas w dniach 15-21 kwietnia. Moc atrakcji zapewnili im rówieśnicy oraz nauczyciele z Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Uczniowie Goethegymnasium z Hildesheim przybyli w ramach wymiany młodzieży, do której doprowadziła Anna Serafin, nauczycielka języka niemieckiego w makowskim liceum. Odebrali ich z dworca w Warszawie ich nowi, makowscy koledzy wraz z rodzicami. Potem goście zostali rozlokowani w domach uczniów z "Curie", m.in w Makowie, Karniewie, Szlasach Łozino, Jankowie, Słoniawach, Rupinie czy Leśniewie.
Dzień po przyjeździe, czyli 16 kwietnia, odbyło się oficjalne powitanie przyjezdnych i zapoznanie ich z programem pobytu w Polsce. Wzięli oni także udział w lekcjach języka niemieckiego, angielskiego i wychowania fizycznego. Kolejne dni mijały na zwiedzaniu naszego kraju i zapoznaniu gości z miejscowymi tradycjami i kulturą. Odbył się m.in. wyjazd do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze czy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zorganizowano także spotkanie w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie uczniowie jeździli konno czy uczestniczyli w ognisku i degustacji serów. Nie zabraknie oczywiście także spaceru po Makowie Mazowieckim, kiedy to uczniowie naszego liceum opowiadali o starym cmentarzu parafialnym czy zabytkach kultury żydowskiej.
Teraz, po wizycie licealistów z Niemiec, planowana jest rewizyta, czyli to nasi uczniowie wyjadą za zachodnią granicę. Stanie się to we wrześniu. Wymiana jest możliwa dzięki dofinansowaniu z makowskiego starostwa i Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Oprac. Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB