Sobota, 27 lutego 2021. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Ogrzewanie ze słońca? Czas na decyzje

2015-04-23 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-22 10:45:07)

Podziel się:

Na stronie internetowej gminy Szelków jest dostępna ankieta dotycząca środków z nowej odsłony Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Urząd gminy zachęca do jej wypełnienia osoby zainteresowane budową i montażem mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Chodzi m.in. o baterie słoneczne, dzięki którym można oszczędzać na kosztach ogrzewania pomieszczeń i wody. W urzędzie gminy podkreślają, że od zainteresowania mieszkańców będą zależały dalsze czynności związane z pozyskiwaniem środków na ten cel. Udział w tym przedsięwzięciu wiąże się z wniesieniem wkładu własnego na etapie realizacji zadania przez każdego uczestnika. Jednak nie wiadomo jeszcze ile dokładnie wyniesie taki wkład własny. Ma on stanowić 10 proc. kosztów kwalifikowalnych inwestycji plus podatek VAT. Dokładny koszt będzie znany po złożeniu wniosku o dofinansowanie oraz przeprowadzeniu procedury przetargowej.
- Termin naboru wniosków o dofinansowanie nie jest znany, jednak ze względu na opracowanie niezbędnej dokumentacji aplikacyjnej proszę o potraktowanie sprawy jako pilnej – możemy przeczytać na stronie internetowej gminy.

Oprac. Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB