Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

O pisaniu, filmach i futbolu

2015-04-25 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-22 11:41:49)

Podziel się:

Zbigniew Masternak – człowiek orkiestra: pisarz, poeta, publicysta, scenarzysta, producent i jednocześnie wielki pasjonat futbolu spotkał się z gimnazjalistami z Młynarzy.

Przyjechał 13 kwietnia na zaproszenie tutejszej Gminnej Biblioteki Publicznej. Jak informują gospodarze, od 2011r. jest zawodnikiem i królem strzelców Mistrzostw Polski w Piłce Błotnej, a także kapitanem Reprezentacji Polskich Piłkarzy w Piłce Nożnej.
Spotkanie miało charakter warsztatów. Uczniowie z kl. I–III mogli poznać realia pracy pisarza i twórców filmu. - Były to bardzo ciekawe zajęcia. Młodzież poznała tajniki sztuki tworzenia scenariusza filmowego. Pan Zbyszek Masternak barwnie i z humorem opowiadał o swoich dziecięcych marzeniach, o swojej przygodzie z literaturą i filmem, natomiast z chłopcami rozmawiał o pasjach piłkarskich – relacjonują uczestnicy.
Druga część wizyty to praca w grupach. - Młodzież w wielką ochotą i zaangażowaniem podjęła wyzwanie przelania na papier własnych pomysłów i obrazów w formie krótkiego opowiadania, pod okiem profesjonalisty. Dwa scenariusze zasłużyły na wyróżnienie za poprawne skonstruowanie fabuły i ciekawy sposób przedstawienia dla odbiorcy – brzmi relacja. Dyrektor GBP Elżbieta Suchecka uważa, że spotkanie będzie inspiracją do rzetelnej nauki i rozwijania swoich talentów oraz wytrwałości w pokonywaniu wszelkich trudności na drodze do wytyczonych celów.

Oprac. Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB