Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Targowisko po nowemu. Wkrótce będzie projekt

2015-04-30 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-28 12:41:41)

Podziel się:

Ruszyło postępowanie związane z budową palcu targowego w Różanie.

Tutejszy Urząd Gminy wystosował zapytanie ofertowe dotyczące opracowania projektu budowlano-wykonawczego na tę inwestycję. Na oferty oczekuje do połowy maja, natomiast wymagany termin wykonania dokumentacji to 20 listopada br.
Powinna zawierać: 1. Pięć egzemplarzy projektu branży budowlanej, sanitarnej, elektrycznej oraz dwa kosztorysów inwestorskich i przedmiarów robót, 2. projekt zagospodarowania terenu (z uwzględnieniem rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia działalności w zakresie organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów zwierząt, przyłącza wodociągowego wraz z siecią wodociągową na palcu targowym oraz hydrantów przeciwpożarowych, przyłącza kanalizacyjnego z kanalizacją sanitarną, odwodnienia placu, przyłącza elektroenergetycznego z instalacją elektryczną, oświetleniem i monitoringiem terenu i budynku socjalnego, utwardzonych alei dla pieszych, stołów wzdłuż alei, zadaszeń dla dostawców i sprzedających towary, wydzielonych miejsc z boksami i rampami, zgodnie z w wymogami, dla handlu i przetrzymywania żywych zwierząt, oddzielnie dla bydła, trzody chlewnej i żywego ptactwa, wydzielonych miejsc dla handlu nawozami sztucznymi, paszami, ziarnem zbóż, ogrodzenia całego placu, parkingu dla samochodów, trawników, drzew i krzewów oraz miejsc na kontener na śmieci i małe kosze), 3. projekt budynku.
W zeszłym roku burmistrz Piotr Świderski tłumaczył, że konieczność budowy nowej targowicy wynika z dbałości o lokalnych producentów rolnych i ich klientów. - Tradycja nabywania płodów rolnych, owoców, warzyw, handel żywym inwentarzem na różańskiej targowicy jest głęboko zakorzeniona w mieszkańcach gminy. Handlujący mają prawo do prowadzenia negocjacji w ludzkich warunkach – mówił.

Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB