Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Będą przygotowani na rynek pracy

2015-05-01 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-28 12:53:42)

Podziel się:

Dodatkowe zajęcia, spotkania z doradcą zawodowym, uczestnictwo w stażach – to wszystko obejmuje projekt „ZWIĘKSZANIE POTENCJAŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH NA MAZOWSZU, do którego przystąpił Zespół Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Krasnosielcu.

Realizuje go Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. w ramach partnerstwa m.in. z powiatem makowskim. A współfinansowany jest z unijnych środków. Jego twórcy za cel postawili sobie „wzrost potencjału szkolnictwa zawodowego na Mazowszu”.
Jeśli chodzi o krasnosielcki ZS, to uczestnikami i głównymi odbiorcami wsparcia są uczniowie (w liczbie 25) Technikum Agrobiznesu. Biorą udział w zajęciach z nauk matematyczno-przyrodniczych, przedsiębiorczości, zawodowych oraz języka angielskiego. Ponadto uczestniczą w indywidualnych zajęciach z doradztwa zawodowego, podczas których odkrywali już swoje mocne strony. Dowiedzieli się też, jak ułatwić sobie wybór przyszłego zawodu.
- Zgodnie z założeniami projektu, uczestnicy będą odbywać płatne staże zawodowe w przedsiębiorstwach, w celu rozwijania swoich umiejętności i wiedzy zawodowej – informuje na stronie internetowej Konrad Zysk, szkolny koordynator projektu.
Jak dodaje, szkoła w ramach całego przedsięwzięcia, wzbogaciła się o nową pracownię informatyczną wraz z nowoczesną tablicą multimedialną. - Natomiast pracownia rolnicza zostanie doposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Cały sprzęt techniczno–dydaktyczny posłuży podniesieniu jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w naszej placówce – zapewnia Konrad Zysk.


Dariusz Kucman

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Aaaaa #1726549 | 164.127.*.* 1 maj 2015 17:46

    A czemu piszecie tylko o Makowie, skoro w Krasnosielcu i w Różanie jest to samo??//

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)