Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Poszukiwanie pracy – co robić, a czego nie…

2015-05-02 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-28 13:22:34)

Podziel się:

Jak efektywnie poszukiwać pracy, uczyła się młodzież z Zespołu Szkół w Różanie.

W ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości 23 kwietnia odbyły się warsztaty zorganizowane przez nauczycielkę Joannę Mościcką z udziałem gościa z filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Ostrołęce.
- Uczniowie dowiedzieli się między innymi, które zawody są w Polsce zawodami deficytowymi, a które nadwyżkowymi, w jaki sposób planować własną karierę zawodową oraz jak poruszać się na rynku pracy. Analizowali również swoje słabe i mocne strony oraz strukturę podstawowych dokumentów aplikacyjnych, takich jak CV i list motywacyjny – opisują pedagodzy. Bo dobrze skonstruowane CV to połowa sukcesu i gwarancja zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną, dlatego też młodzież została wyczulona na najczęstsze błędy pojawiające się w tychże dokumentach. Prowadząca omówiła również zasady, których należy przestrzegać, by dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.
Podobno tematyka zajęć spotkała się z dużym zainteresowaniem uczestników, gdyż pozwoliła zdobyć nie tylko wiedzę przedmiotową, ale przed wszystkim rozwinąć umiejętności zwiększające szanse powodzenia na rynku pracy.

Oprac. el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB