Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

„W zdrowym ciele zdrowy duch”

2015-05-03 12:00:00 (ost. akt: 2015-04-29 13:10:29)

Podziel się:

Pod takim hasłem obchodzono w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krasińcu Światowy Dzień Zdrowia.

Najpierw uczniowie klas I-III szkoły podstawowej mogli podziwiać prezentację multimedialną połączoną z pogadanką dotyczącą zdrowego stylu życia. Następnie brali udział w ciekawych konkursach sportowych. Prowadzili je uczniowie gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki wychowania fizycznego. W tym czasie, gdy mali zawodnicy świetnie bawili się w hali sportowej, ich starsi koledzy z gimnazjum zmagali się z tekstem na temat zdrowia człowieka i jego zagrożeń. Konkurs miał charakter gminny i wzięło w nim udział 18 gimnazjalistów z Krasińca i Płoniaw. Zorganizowała go zaś nauczycielka biologii – Małgorzata Komorowska, a nagrody sfinansował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Płoniawach-Bramurze. Wszyscy uczniowie wykazali się dobrą znajomością problematyki zdrowotnej. Klasyfikacja ułożyła się tak: I miejsce - Aleksandra Piętka z gimnazjum w Płoniawach, II miejsce - Dominika Mysiorska z gimnazjum w Płoniawach, III miejsce - Angelika Radzymińska z gimnazjum w Krasińcu.
W dalszej części obchodów gimnazjaliści oraz zaproszeni goście uczestniczyli w prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez kolejną grupę uczniów. Był to interesujący projekt edukacyjny propagujący zdrowe odżywianie, przygotowany pod kierunkiem nauczycielki informatyki.
Kolejnym zaplanowanym punktem była inscenizacja, która w dowcipny sposób zachęcała do spożywania pokarmów bogatych w witaminy i minerały. - Uczniowie dzięki tej uroczystości mieli możliwość utrwalenia wiedzy, że najważniejszymi czynnikami warunkującymi zdrowie są: prawidłowe odżywianie się, aktywność fizyczna, higiena i nieuleganie nałogom – podsumowała Małgorzata Komorowska, nauczyciel biologii ze szkoły w Krasińscu.

Oprac. Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB