Sobota, 15 maja 2021. Imieniny Dionizego, Nadziei, Zofii

Muzyczne talenty na scenie

2015-05-08 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-07 11:20:46)

Podziel się:

Przeglądy, konkursy i warsztaty bez wątpienia sprzyjają integracji lokalnej społeczności i dobrej zabawie. A tego w Gminnym Ośrodku Kultury w Płoniawach-Bramurze nie brakuje.

30 kwietnia odbył się tam I gminny przegląd talentów muzycznych. Na scenie przed zaproszonymi gośćmi wystąpiło 32 wokalistów. Dla wszystkich uczestników zostały przygotowane jednakowe nagrody. Wyłoniono jednak 13 osób, które – jeśli przejdą wcześniejsze eliminacje - zaprezentują swoje umiejętności na festiwalu śpiewających szkół na warszawskiej Woli, zaplanowanym na 21 czerwca. Reprezentacja gminy Płoniawy-Bramura jedzie tam po raz trzeci. Za każdym razem z ponad 200 uczestników to właśnie wokalista z naszej gminy stawał na podium.
Na scenie GOK-u uczestnicy zaprezentowali się głównie w angielskich utworach, były jednak także i te polskie. Wszystkie występy robiły wrażenie na publiczności, każdy był nagradzany gromkimi brawami.
I tak, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyły: Olga Borysowicz, Emilia Chmielewska oraz Patrycja Krajewska. W kategorii gimnazjum najlepszymi głosami mogą pochwalić się: Julia Kocyła, Marlena Cychowska i Natalia Rolińska, natomiast kategorię klas IV-VI całkowicie zdominowała Szkoła Podstawowa w Węgrzynowie, a konkretnie jej reprezentanci: Michalina Mosakowska, Bartosz Biedrzycki, Klara Czajkowska i Wiktoria Skowrońska. W najmłodszej kategorii wiekowej (klasy I-III) triumfowali: Oskar Przybysz i Lena Tupacz.
Dodatkowo gminę będzie reprezentowała Sylwia Przybysz, mieszkanka Krasińca, o której pisaliśmy m.in. przed tygodniem. Kolejne 2-3 osoby mają zostać wybrane spośród tych, które nie pojawiły się na gminnym przeglądzie talentów, a uczęszczają na warsztaty muzyczne odbywające się w GOK-u.


Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB