Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Prawybory wygrał Duda

2015-05-08 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-08 18:02:21)

Podziel się:

„Zrób w niedzielę coś dobrego na wybory idź kolego” – z takim hasłem podróżowali po ulicach Krasnosielca uczniowie miejscowego Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki.

Po raz kolejny włączyli się bowiem w ogólnopolską akcję „Młodzi głosują”. Tym razem poprzedzała ona wybory prezydenckie, które odbędą się 10 maja. „W związku z tą akcją, wyszliśmy na ulice Krasnosielca, by zachęcić mieszkańców gminy do udziału w wyborach. Przy okazji zbadaliśmy ich wyborcze typy. Okazuje się, że największym poparciem w naszej gminie cieszy się Andrzej Duda, drugie miejsce zajmuje Bronisław Komorowski, a trzecie Janusz Korwin Mikke. W ankiecie udział wzięło około 100 osób” – opisuje polonistka Aleksandra Rykaczewska.
W ramach tej samej akcji uczniowie ZS także brali udział w głosowaniu. Frekwencja wyniosła 56,2 proc., oddano 77 głosów, z czego każdy był ważny. Najwięcej – bo 30 głosów – zebrał Andrzej Duda, drugi wynik (27) uzyskał Janusz Korwin-Mikke, a trzeci (po 7) ex-aequo Bronisław Komorowski i Paweł Kukiz.

Dariusz Kucman

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB