środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

O wypalaniu traw

2015-05-10 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-07 11:40:52)

Podziel się:

Jak niebezpieczne jest wypalanie traw, trzeba ciągle przypominać. W Publicznej Szkole Podstawowej w Krasnosielcu mówili o tym zaproszeni: strażak, policjant i leśnik.

- Samorząd województwa mazowieckiego przy udziale lokalnych władz samorządowych od trzech lat kontynuuje kampanię „Nie! Dla wypalania traw na Mazowszu”. Jest ona prowadzona w ramach rządowego programu Razem bezpieczniej – informuje szkoła. Akcja kierowana jest do młodzieży, rolników i mieszkańców terenów wiejskich z przesłaniem, że wypalanie traw jest niebezpieczne dla ludzi i przyrody, jest prawnie zabronione i prowadzi do ogromnego angażowania jednostek straży pożarnej, służb leśnych i policji.
Krasnosielcka „podstawówka”, angażując się w kampanię, zaprosiła 24 kwietnia na spotkania z uczniami – strażaka Tomasza Płocharczyka, policjanta Dariusza Matulewicza oraz leśnika Artura Drążka. Odbyły się w dwóch grupach wiekowych – klasy I–III oraz klasy IV. Podobno goście w bardzo przystępny sposób przekazali uczniom informacje na temat skutków wypalania traw i zapoznali ich z sankcjami, jakie za to grożą. Odpowiadali też na pytania zadawane przez uczniów. W klasach na godzinach do dyspozycji wychowawcy przeprowadzono pogadanki tematyczne. Uczniowie klas starszych wykonywali plakaty poświęcone skutkom wypalania traw.


Oprac. el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB