Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Wkraczają w kolejny etap

2015-05-10 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-07 11:44:01)

Podziel się:

Uroczyste pożegnanie abiturientów w Zespole Szkół w Różanie obyło się razem z obchodami rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

- Pierwsza część akademii związana była ze zbliżającą się 224. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, czyli najważniejszego aktu prawnego Rzeczypospolitej. Obecni wysłuchali recytacji utworów o charakterze patriotycznym, obejrzeli krótką prezentację multimedialną oraz ciekawą scenkę dotyczącą działalności państw zaborczych – brzmi relacja na stronie szkoły.
W drugiej części żegnano abiturientów z klas: III liceum ogólnokształcącego, IV technikum mechanizacji rolnictwa i IV technikum budownictwa. Podobno padło wiele pięknych słów, które skłoniły do wspomnień i refleksji. Myślą przewodnią były słowa „Ile dróg trzeba przejść, by człowiekiem się stać”. - Abiturienci podziękowali za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Przeprosili za ewentualne przewinienia i zapewnili o swojej pamięci. Bardzo wzruszające okazały się słowa zaśpiewanej przez nich piosenki – opisują uczestnicy.
Dyrektor Jolanta Kruszewska życzyła abiturientom sukcesów na maturze, a starosta powiatu makowskiego Zbigniew Deptuła – wielu jasnych dni prowadzących do określonego celu. Proboszcz Antoni Bardłowski z kolei pobłogosławił młodym ludziom rozpoczynającym kolejny etap swojego życia. Wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody książkowe, listy pochwalne i gratulacyjne.
Uroczystość, która odbyła się 24 kwietnia, została przygotowana pod opieką nauczycieli: Renaty Kaźmierczak, Jolanty Świerczewskiej, Henryka Pielacha, Katarzyny Napiórkowskiej i Marka Domańskiego.

Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB