Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Co jeśli nie będzie dotacji? Środki własne…

2015-05-12 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-07 13:03:04)

Podziel się:

Do końca przyszłego roku nasz szpital ma mieć nowoczesny blok operacyjny – takie są wymogi unijne. W czasie remontu praca medyków będzie utrudniona, ale musi zachować ciągłość.

Tę dużą inwestycję można byłoby odłożyć trochę w czasie, gdyby doszło do fuzji ze szpitalem w Pułtusku, o której głośno było na początku roku. Wówczas nasza placówka mogłaby korzystać z bloku tamtej. Jednak wobec protestów mieszkańców i pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespołu Zakładów Lecznictwa Otwartego i Zamkniętego w Makowie podyktowanych fatalną sytuacją finansową tamtejszego szpitala, starosta Zbigniew Deptuła odpowiedział odmownie na prośbę szefa powiatu pułtuskiego o rozważenie możliwości współpracy szpitali.
Zatem nasza lecznica do końca 2016 r. musi uporać się z remontem. Jej szef Jerzy Wielgolewski zapewnia, że przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w terminie. - Postępowanie jest przygotowane w 95 procentach. W maju chcielibyśmy już podpisać umowę z wykonawcą, bo wówczas są szanse na realizację inwestycji w okresie letnim, kiedy pogoda pozwala na prowadzenie prac budowlanych – mówi dyrektor. Bo w bieżącym roku ma zostać wykonana część budowlana, natomiast w przyszłym – wykończeniowa, czyli m.in. gładzie, podłogi, instalacje i wyposażenie.
Koszty związane z modernizacją bloku oszacowano na ok. 10,5 mln zł. Jerzy Wielgolewski liczy na dofinansowanie (nawet do 85 proc.) w ramach Regionalnego Instrumentu Terytorialnego będącego częścią Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Jeżeli jednak nie udałoby się tych środków pozyskać, z inwestycją szpital i starostwo będą musiały zmierzyć się same.
Dyrektor nie ukrywa, że w trakcie należy spodziewać się utrudnień w pracy szpitala. Bo choć dokumentacja zakłada jej ciągłość z wyłączeniem pojedynczych sal (najpierw powstanie nowy blok na górze, a później stary zostanie przeniesiony), to rozkład godzin i dni pracy zostanie zmodernizowany.


Elżbieta Ludwikowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB