Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Pijany Łotysz osądzony. Zatrzymali go inni kierowcy

2015-05-07 15:25:38 (ost. akt: 2015-05-08 15:15:27)
Kierowca ciężarowego mana nie reagował na polecenia i sygnały do zatrzymania samochodu

Kierowca ciężarowego mana nie reagował na polecenia i sygnały do zatrzymania samochodu

Autor zdjęcia: sxc.hu zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

W dniu 02.05.2015r dyżurny makowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Warszawy który zatrzymał kierowcę ciężarówki, który w sposób bardzo niebezpieczny prowadził swój pojazd i prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu.

Wysłany natychmiast patrol ruchu drogowego zastał w miejscowości Różan w rejonie stacji benzynowej zatrzymany pojazd ciężarowy marki Volvo oraz zgłaszających interwencję mieszkańców Warszawy, którzy oświadczyli, że za zatrzymanym pojazdem jechali od miejscowości Szelków. Kierujący ciężarowym Volvo nie był w stanie utrzymać się na swoim pasie ruchu, zjeżdżał na przeciwległy pas, jak również na wysepki rozdzielające pasy ruchu.

Po kilku kilometrach udało im się zatrzymać kierującego, od którego wyczuli alkohol, po czym natychmiast zawiadomili Policję. Kierowcą ciężarówki okazał się 44 letni obywatel Łotwy. Od mężczyzny, podczas kontroli wyczuwalna była woń alkoholu, został więc on poddany badaniu na stan trzeźwości. Wynik zaskoczył funkcjonariuszy, gdyż Łotysz „wydmuchał” 2,7 promila. Mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu został mu przedstawiony zarzut za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Następnie sprawa, w trybie przyśpieszonym, trafiła do Sądu Rejonowego w Przasnyszu.

Sąd wymierzył surową karę – trzy lata zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi na terenie Polski, oraz pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. -Jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy zgłaszającym interwencję, którzy ujęli nietrzeźwego kierującego za ich obywatelską postawę oraz zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu - mówił sierż. Marek Grabowski.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Marlena Grzeszczak,


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB