Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Plan święta miasta

2015-05-13 10:20:59 (ost. akt: 2015-05-13 10:21:31)

Podziel się:

Znane są już szczegóły tegorocznych Dni Makowa. Ich gwiazdą ma być disco-polowy zespół B-Qll. Poza tym prelekcje, występy rodzimych artystów, zawody sportowe.

W minionych latach gościliśmy w naszym mieście na przykład zespół Volver, Rafała Brzozowskiego czy Katarzynę Cerekwicką. To oni ściągali w niedzielę na rynek tłumy.
Burmistrz Tadeusz Ciak postanowił wprowadzić zmiany. - Miejski dom kultury w roku ubiegłym otrzymał od miasta 45 tysięcy złotych na organizację Dni Makowa, w tym roku my tych pieniędzy tej placówce nie przekażemy. Wykorzystamy je także na imprezy plenerowe, jednak w innej postaci – mówił dziennikarce „Kuriera” w lutym. Dodał, że magistrat rozważa zorganizowanie kilku imprez plenerowych. Zastrzegł, iż dyskusje w sprawie szczegółów jeszcze w urzędzie trwają, ale pewne jest, że wspomniana pula zostanie wykorzystana na działania kulturalno-integracyjne.
Koniec końców jednak święto miasta będzie trwało, jak w ubiegłych latach, trzy dni – 12, 13 i 14 czerwca. W piątek makowianie w pierwszej części będą świętować 25 lat samorządności. Wystąpi orkiestra dęta, a prelekcje wygłoszą przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, Akademii Humanistycznej w Pułtusku i lokalnego samorządu. Od godz. 14 będzie można oglądać programy słowno-muzyczne przygotowane przez szkoły i przedszkola, a po występach na mieszkańców będzie czekał tort. Później przewidziano kolejno: koncert orkiestry dętej, przemówienie burmistrza Tadeusza Ciaka i starosty makowskiego Zbigniewa Deptuły, koncerty zespołu „Szmaragdy”, „Makowianka”, „Przeciąg” (bluesowo-rockowa grupa z Przasnysza) i projekcję w kinie filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Od godz. 15 do 18 punkty informacyjne wystawią instytucje państwowe i samorządowe.
W sobotę na os. Kopernika będzie wesołe miasteczko, o godz. 15 wystąpi „Mimello” (artyści zajmujący się m.in. tańcem z ogniem, klaunadą, pantomimą, gimnastyką, akrobatyką, iluzją, żonglerką i ekwilibrystyką), między 16 a 18 zaplanowano przegląd grup lokalnych, później pokaz tańca nowoczesnego i rozstrzygnięcie przeglądu. W międzyczasie odbędzie się gala Motorbike. O godz. 19 ma wystartować koncert gwiazdy wieczoru – zespołu B-Qll, znanego z przebojów takich, jak „Otruty i zaklęty” czy „Za każdy dotyk”. Potem przewidziano pokaz laserowy i dyskotekę prowadzoną przez didżeja.
Niedziela upłynie pod znakiem sportu. Odbędą się zawody wędkarskie, liga karate, zawody Maków Jumping Event, Makowska Piętnastka i rywalizacja samorządowa. Do godz. 18 będzie też „Mimello”.
Dla porównania podczas Dni Przasnysza i Ziemi Przasnyskiej wystąpią takie gwiazdy. jak Bajm, Piersi, Red Lips, Wojciech Gąsowski, Norbi i Mezo. Ale taka impreza ze względu na gaże dla artystów kosztuje oczywiście o wiele więcej.


el

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ziomal #1737226 | 83.24.*.* 19 maj 2015 12:17

    Co roku coraz gorzej... Nie lepiej było jednak kupić radnym tablety...?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. gosc #1735212 | 213.199.*.* 15 maj 2015 18:12

    jak co roku nie ide wiec mi obojętne czy cos będzie czy nie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz