Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

O kanalizacji w Jaciążku i światłowodach w Podosiu

2015-05-17 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-13 12:28:16)
Wójt Włodzimierz Załęski mówi, że remont dachu na urzędzie jest konieczny

Wójt Włodzimierz Załęski mówi, że remont dachu na urzędzie jest konieczny

Podziel się:

Na stronie internetowej gminy Płoniawy-Bramura można zadawać pytania wójtowi Włodzimierzowi Załęskiemu. Ostatnio mieszkanka Jaciążka dopytywała o kanalizację w tej wsi, a mieszkaniec Podosia - o światłowody.

O skanalizowaniu miejscowości Jaciążek była mowa od dawna. Jak się okazało, mieszkańcy nie do końca wiedzą w jakim czasie to zadanie zostanie zrealizowane. - Kiedy ta inwestycja dojdzie do skutku – pytała poprzez stronę internetową Marzena Wnuk. Wójt w odpowiedzi wyjaśnił, że budowa sieci kanalizacji sanitarnej we wsi Jaciążek jest ujęta w wieloletnim planie inwestycyjnym gminy Płoniawy-Bramura, a w roku 2015 planowane jest ogłoszenie przetargu na projekt techniczny. Ponadto dopiero jeśli rozpocznie się nabór wniosków o dofinansowanie takich przedsięwzięć z nowego rozdania środków unijnych, zostanie złożony wniosek i po pozytywnym rozpatrzeniu oraz podpisaniu umowy gmina przystąpi do realizacji inwestycji.
Kolejne pytanie dotyczyło dokończenia zadania związanego z kładzeniem światłowodów w Nowym Podosiu. Odpowiada za nie samorząd województwa mazowieckiego. Gmina posiada informacje, że projekt jest w końcowej fazie realizacji.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB