Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Pomnik w remoncie. Za 55 tys. zł

2015-05-16 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-13 12:24:44)

Podziel się:

Wśród inwestycji, które trwają w gm. Różan jest remont pomnika pomordowanych w 1920 r. - poinformował na sesji 27 kwietnia burmistrz Piotr Świderski.

Pomnik tej znajduje się na cmentarzu parafialnym. Wykonawcą jest firma Usługi Ogólnobudowlane Henryka Gochny z Warszawy. Wartość robót to 55 tys. zł, mają zakończyć się do 30 czerwca. Inwestycja jest finansowana w całości ze środków gminy.
Wątpliwości między innymi do co ceny przedsięwzięcia miał radny Janusz Skierkowski. - Niepokoi wysoka suma wykonania tych robót, jest to tylko 13 płyt kamiennych, a reszta to kosmetyka typu szpachlowanie, malowanie, czyszczenie i tak dalej – mówił.
Piotr Świderski odparł, że umowa została podpisana z firmą, która gwarantuje należyte wykonanie. Druga oferta znacząco przekraczała kwotę zaplanowaną w budżecie na ten cel, czyli 60 tys. zł. - Koszt 55 tysięcy złotych jest niższy od tego, który firma z Warszawy zaproponowała pierwotnie. Jest on tak duży, bo zgodnie z sugestią księdza proboszcza Antoniego Bardłowskiego zdecydowaliśmy się na wymianę płyt kamiennych na płyty granitowe. I tylko i wyłącznie to kosztuje tyle – wyjaśniał włodarz.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB