Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Nagrody i piknik dla przyjaciół lasu

2015-05-18 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-13 12:42:27)

Podziel się:

Uczniowie należący do Szkolnego Koła Przyjaciół Lasu działającego w Publicznej Szkole Podstawowej w Rakach (gm. Krasnosielc) uczestniczyli w spotkaniu, które odbyło się w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Przybywających przyjaciół lasu powitała kapela Promni. Było wielu znamienitych gości, a reprezentantom podstawówki w Rakach udało się porozmawiać z profesorem nauk leśnych Heronimem Olenderkiem, który pochodzi z Nowego Krasnosielca.
Spotkanie rozpoczął prezes TPL – prof. dr hab. Tomasz Borecki. Następnie wszyscy wysłuchali przemowy prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wręczone zostały też nagrody za udział w konkursach o lesie.
Po części oficjalnej, zebrani udali się na piknik. W plenerze czekało na nich wiele atrakcji: wystawa kynologiczna ras myśliwskich, pokazy sokolnicze, prace ręczne – klejenie kompozycji z drewnianych klocków, szyszek, i patyczków, prezentacja zwierząt leśnych występujących w różnych regionach Polski, cięcie drewna piłą ręczną czy wbijanie gwoździ w drewno z określeniem jego twardości – od miękkiego (np. topoli) do twardego (grabu czy dębu).
oprac. dk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB