Poniedziałek, 10 maja 2021. Imieniny Antoniny, Izydory, Jana

Okradł „letników”, wpadł w ręce policji

2015-05-15 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-13 12:57:23)

Autor zdjęcia: Archiwum

Podziel się:

Wpadł mieszkaniec gm. Rzewnie, który w długi majowy weekend okradał działki letniskowe. Natomiast sprawców włamania do domu w gm. Karniewo policjanci poszukują.

Kryminalni z posterunku w Różanie ustalili, że w Brzózach Dużych na terenie działek doszło do 8 włamań. Złodziej okradał pomieszczenia gospodarcze. - W każdym przypadku sprawca działał podobnie, poprzez zerwanie kłódek zabezpieczających dostawał się do pomieszczeń, skąd kradł rowery, kosiarki do trawy, taczki oraz inne narzędzia i elektronarzędzia – informuje sierż. Marek Grabowski z Komendy Powiatowej Policji w Makowie. Jak dodaje, w toku szybko podjętych czynności i intensywnej pracy różańscy policjanci ustalili, że sprawcą włamań jest mieszkaniec gm. Rzewnie. W środę 6 maja został zatrzymany i trafił na komendę. Postawiono mu zarzuty kradzieży z włamaniem. Wszystkie skradzione rzeczy stróże prawa odzyskali.
Trudniejsza wydaje się być druga sprawa, gdyż do przestępstwa doszło w okresie między 30 października zeszłego roku a 6 maja bieżącego. W miejscowości Czarnostów-Polesie (gm. Karniewo) rabusie wyrwali z futryny drzwi i tym sposobem dostali się do domu. Ze środka zabrali piecyk węglowy, palniki gazowe, pralkę wirnikową oraz inne, drobne przedmioty, których wartość oszacowano na 800 zł. Trwa postępowanie, które ma ustalić sprawców.
el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB