Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Prozdrowotne przeboje na scenie

2015-05-23 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-20 14:50:34)

Podziel się:

Na scenie makowskiego Miejskiego Domu Kultury 14 maja odbyły się powiatowe eliminacje Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Uczestnicy popisywali się muzycznymi zdolnościami.

Wszystkich gości serdecznie przywitały Agnieszka Ryczkowska i Lucyna Pilniakowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Makowie Mazowieckim. To właśnie sanepid był głównym organizatorem festiwalu na szczeblu powiatowym. Udział w nim wzięły zespoły z 5 szkół podstawowych i 4 gimnazjalnych.
Głównym założeniem festiwalu było połączenie zabawy z akcją popularyzacji treści prozdrowotnych oraz propagowanie hasła roku 2015 - „Bezpieczna żywność”.
Występy oceniało jury w składzie: przewodnicząca Lucyna Pilniakowska – państwowy powiatowy inspektor sanitarny, Anna Bagińska – pracownik sanepidu, Bożena Kneć – przedstawiciel Kuratorium Oświaty, Bożena Pawłowska – dyrektor MDK i Janusz Chojnowski – Ostrołęckie Centrum Kultury. Pod uwagę brano zawartość treści prozdrowotnych, wyraz artystyczny i umiejętności wokalne.
Dodatkowo uczestnicy zmagań wykazali się zdolnościami tanecznymi, a także umiejętnościami gry na instrumentach. Po wysłuchaniu 9 piosenek jury zadecydowało, że zwycięzcami w obydwu grupach wiekowych (podstawówki i gimnazja) zostaną zespoły z Różana. Na drugim miejscu, również w obu kategoriach, sklasyfikowano szkoły z Młynarzy, na trzecim w kategorii SP znalazł się Krasnosielc, a w kategorii gimnazja - Gąsewo. Zdobywcy pierwszych miejsc, czyli uczniowie z Różana, 15 czerwca pojadą do Siedlec reprezentować powiat makowski na Wojewódzkim Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.
Marlena Grzeszczak


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB